środa, 27 kwietnia 2016

Trollkors - amulet ochronny z koralików

Hej!
Dzisiaj coś co powstawało kilka razy i kilka razy było rozwalane.
Mówię tu o pracy na zabawę szuflady - starożytne cywilizacje.

Mimo fajnego tematu coś mi nie szło, kilka razy rozwalałam właściwie gotową pracę bo coś mi nie pasowało albo się nie układało. Zresztą samo przemyślenie co chcę zrobić też długo trwało.

Nie chciałam robić nic w temacie Egiptu ani Azteków bo uznałam, że będzie tego dużo a ja chcę zrobić coś innego/wyjątkowego.
To też postawiłam na Wikingów! :)


Wykonałam Trollkors - amulet ochronny.
Trollkors czyli inaczej krzyż na trolle, symbol ten był używany jako ochrona przeciwko złu i trollom przez ludność skandynawską. Symbol ryto na belkach domów aby odstraszyć trolle i nie wpuszczać zła do środka.
Ukształtowany na podobieństwo runy Othali, która symbolizuje dom, bezpieczne miejsce.(Więcej o
samej runie znajdziecie tu.)

Moim wzorem były te naszyjniki wykonane z metalu a w szczególności konkretnie ten.
Nie znalazłam jednak nic podobnego z koralików a nie chciałam powielać tego samego z metalu dlatego opracowałam schemat i zrobiłam własny amulet.
Użyłam koralików duo matowych czarnych i srebrnych toho. Tak jakoś się złożyło, że pierwszy raz pracowałam na duo i przyznam, że bardzo mi się spodobało, na pewno jeszcze do nich wrócę jak tylko zaopatrzę się w inne kolory duo.


Trollkors wykonany jako naszyjnik do noszenia tak aby zawsze chronił przed złem i trollami, nie tylko nasz dom ale i nas.
Teraz z pewnością żaden troll mnie nie zaatakuje :P

Na koniec wrzucam banerek zabawy:Starożytne cywilizacje to bardzo ciekawy temat, wiele można się dowiedzieć i jeszcze więcej inspiracji znaleźć. Ja postawiłam na Wikingów i na pewno będę się jeszcze tym tematem inspirować w przyszłości.

Na dzisiaj to tyle.
Pozdrawiam cieplutko :*

5 komentarzy:

  1. Pięknie Ci wyszedł i do tego jest niepowtarzalny. Super pomysł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniały pomysł ! Wyszedł ślicznie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł, podoba mi się prosta forma naszyjnika. Widać, że przemyślany w każdym calu. I też oryginalny w kontekście wyzwania, o Wikingach chyba pomyślałaś jako jedyna. :)

    OdpowiedzUsuń