poniedziałek, 8 maja 2017

Majowy ogród

Cześć!
Pogoda coś nam nie sprzyja, maj trwa a pogoda całkiem deszczowa. No ale popadać musi, żeby nam kwiatki zakwitły, mogłoby jednak wyjść trochę słońca. W szufladzie pojawiło się nowe wyzwanie - "majowy ogród", które pomimo pogody inspiruje do tworzenia 😊


Co kojarzy się bardziej z majowym ogrodem jak nie ogród pełen kwiatów? Postanowiłam wybudować swój własny domek z ogrodem, posadzić kolorowe kwiatki i krzaczki. Ponieważ ostatnio zaczęłam bawić się trochę filcowaniem na sucho(np. w tym poście) to i tutaj postanowiłam wykorzystać tą technikę. Zbudowałam domek ze starego kartonika, dobudowałam daszek z czarnej
pianki, z patyka zrobiłam drzewo dofilcowując mu liście i różowe kwiatki. Dorobiłam ścieżkę, krzaczki z kwiatkami i same kwiatki w różnych kolorach, niebieskim czerwonym, żółtym itd.


Na zdjęciu powyżej z prawej strony możecie zobaczyć też moją inspirację kolorystyczną, czyli kwiatki, które rosną w moim ogrodzie  😄Całość mieści się na kawałku drewna, nie tylko dla efektu ale aby można było ze spokojem i bezpiecznie przestawiać domek.


Podoba mi się filcowanie na sucho, szkoda tylko, że mam tak mało czasu żeby się pobawić tą techniką, w dodatku zbliża się sesja więc będę musiała poczekać z robótkami na wakacje, co będzie trudne, bo razem z moją mamą trochę ostatnio przesadziłyśmy z zakupami, zamówiłyśmy całkiem sporo wełny do filcowania z Haftix, którą możecie podziwiać na moim ogrodzie. I jak tu nie ulec pokusie? Poniżej macie banerek zabawy:


Pozdrawiam cieplutko :*

8 komentarzy:

 1. Bardzo ładna praca :-) U mnie niestety pogoda też nie dopisuje :'(

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł, bardzo mi się podoba. Witam w wyzwaniu Szuflady:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł :) Cudowny ogród :) Aż chciałoby się w takim zatrzymać na dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny domek, jak dla krasnoludka. :) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysłowa praca, ślicznie wygląda. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. chętnie zamieszkam!
  a przynajmniej wynajme na lato ;D

  OdpowiedzUsuń